الرئيسيةاليوميةپرسشهاي متداولجستجومكتبة الصورثبت نامليست اعضاورود

شاطر | 

راسته مواد فروش ها

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
admin
میزبان
میزبان

ذكر
تعداد پستها : 2162
Registration date : 2007-07-22

Character sheet
بروبکس: 10

20091128
پستراسته مواد فروش ها

اوايل كار در اورژانس خيلي مصر نبودم كه بپرسم كه ملت مواد مصرف مي كنند چون تو يك شهر قديمي ومتوسط ومذهبي كار مي كنم ولي بتدريج فهميدم كه :
1: اگر كسي با كاهش سطح هوشياري از مراسم هيئت مذهبي اوردند يكي علل احتمالا مصرف مواده چون چندين مورد ديدم كه هيئتي ها مواد ومشروب مصرف مي كنند تا بتونند تو شور سينه زدن كم نياوردند!!!!
2: شب هاي عيد و تعطيلات يكي از تفريحات مردم كشيدن مواده!!
3: باورهاي زيادي درباه اينكه ترياك قند رو پايين مياره و باعث ميشه كه از روابط زناشويي لذت بيشتري ببريد و... وجود داره
4:چيزي كه باعث تعجبه اگر درخانواده اي مرد خانواده مواد مصرف مي كنه احتمال مصرف مواد توسط خانم وفرزندان خانواده زياده !!!
5: خيلي از همراهان بيمار خواستار ان هستند كه دربيمارستان به بيمارشان مواد رسانده بشه!!!
بهرحال در چندسالي كار دراورژانس اطلاع دارم درشهر 300 هزار نفري سه يا چهار منطقه عمده بخش مواد وجود داره (كه خانوادگي همه در پخش مواد دست دارند )
و حدودا 60 درصد بيماران مواد مصرف مي كنند(امار تقريبي است)
=============================
مقام اول جهانی ایران در مصرف مواد مخدر
تبريك يا تسليت ؟؟
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://samiyusuffan.com
مُشاطرة هذه المقالة على: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

راسته مواد فروش ها :: تعاليق

رد: راسته مواد فروش ها
پست في 2009-11-28, 17:50 من طرف Noghre
Shocked Shocked Shocked pale

اين مطلب آخرين بار توسط Noghre در 2009-11-28, 17:57 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
پست في 2009-11-28, 17:52 من طرف tahere
چی بگم !
انقدر زیاد شده که نمیشه بی تفاوت از کنارش رد شد ... قبلا موادی بودن یا حتی سیگاری بودن ضد ارزش بود . اگر یکی از افراد خانواده سیگاری بود با چشم تحقیر نگاهش می کردند . اما الان این جور نیست . انقدر عمومی داره میشه که همه به راحتی قبولش می کنن.
پست في 2009-11-28, 18:41 من طرف hoveyze
پست في 2009-11-28, 18:42 من طرف https
.....................
پست في 2009-11-28, 19:20 من طرف Betty
خب من که فقط یه بار تو پارک دوستم بهم نشون داده که دونفر به هم مواد دادن پشت بوته ها و البته من ندیدم ، طبعا نمی تونم واقعا درک کنم این شرایطی رو که شما می گین ، اما به هیچ وجه انکار نمی شه کرد ... دارم به این فکر می کنم که این همه مستند و انیمیشن و برنامه و روزنامه و مجله و پوستر و بیلبورد با پیامهای آموزشی به چه دردی می خورن پس؟
پست في 2009-11-30, 12:09 من طرف Najmeh Renik
وقتی کشوری دروازه حمل مواد به غرب باشه نمی تونه مانع از گسترش این معضل در خاک خودش نشه آمارهای منتشر شده واقعا وحشتناکه ، جوان ها به سوی مخدرهای شیمیایی جدید گرایش دارن و بزرگترها به نوع سنتی اش مخدرهای جدید هم که هر روز به روز تعدادشون افزوده میشه ، یک قرص مسکن رو به سختی بدون نسخه پزشک میشه تهیه کرد اما فقط کافی اراده کنید تا یک سری کامل از این مواد رو به راحتی خریداری کنید (دور از جون همه )

البته یک نکته دیگه اینکه مصرف مواد مخدر ( نوع سنتی ) در برخی از قومیت های ایرانی بخش از فرهنگ اونهاست ، که اگر در مهمانی ها نباشه اون رو توهین میزبان به مهمانان می دونن ، هر چند خودشون میگن جنبه تفریح داره اما این تفریح در هر حال اعتیاد آوره و نسل به نسل پیش میره و همه رو آلوده می کنه
پست في 2009-11-30, 15:54 من طرف admin
Najmeh Renik نوشته است:

البته یک نکته دیگه اینکه مصرف مواد مخدر ( نوع سنتی ) در برخی از قومیت های ایرانی بخش از فرهنگ اونهاست ، که اگر در مهمانی ها نباشه اون رو توهین میزبان به مهمانان می دونن ، هر چند خودشون میگن جنبه تفریح داره اما این تفریح در هر حال اعتیاد آوره و نسل به نسل پیش میره و همه رو آلوده می کنه
موضوع دردناكيه ..مهمان نوازي !!
مثل وجود مشروب در سر سفره و در مراسم عروسي در بعضي مناطق ايران !!
پست في 2009-12-01, 11:47 من طرف Najmeh Renik
admin نوشته است:
Najmeh Renik نوشته است:

موضوع دردناكيه ..مهمان نوازي !!
مثل وجود مشروب در سر سفره و در مراسم عروسي در بعضي مناطق ايران !!

دقیقا
در این حوزه دیگه داریم به پای افغانستان می رسیم
امروز مستندی درباره مصرف مواد و قاچاق اون دیدم ، یک پسر 15 ساله بود که می گفت 8 ساله به تریاک معتاده و روزی سه بار هم مصرف می کنه
وحشتناک بود
اینها می خوان نسل بعد رو تربیت کنن و تحویل جامعه بدن
وای به حال نسلهای بعد
پست  من طرف محتوى إعلاني

راسته مواد فروش ها

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 

صفحه 1 از 1