الرئيسيةاليوميةپرسشهاي متداولجستجومكتبة الصورثبت نامليست اعضاورود

شاطر | 

چرا اطلاعات کاربران در اينترنت خصوصي نيست

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
https
مدیر کلوب
مدیر کلوب

تعداد پستها : 3053
تصویر :
Registration date : 2008-03-07

Character sheet
بروبکس: 2

20100317
پستچرا اطلاعات کاربران در اينترنت خصوصي نيست

[ندعوك للتسجيل في المنتدى أو التعريف بنفسك لمعاينة هذه الصورة]

شاید بارها این جمله را شنیده باشید که تصاویر و فایل های شخصی خود را در اینترنت قرار ندهید.در طی این مطلب تلاش میکنم حداقل یک دلیل برای این کار بیاورم و این دلیل اگر کافی نباشد تامل برانگیز خواهد بود.
وسعت و بزرگی اینترنت و با انواع اقسام سرویس های ایمیل رنگارنگ و اکانت های مختلفت نباید شما را فریب دهد اطلاعات و حتی پیام های شخصی شما به سادگی در دسترس افراد خیلی عادی قرار دارند حتما تعجب کردید اما این به سادگی امکان پذیر است.
اگر تا به حال اسم دانلود آفلاین را نشنیده اید توضیح مختصر آن این است که افراد عادی با استفاده از دیش ماهوراه تنها با تنظیم دیش در مسیر تبادل اطلاعات و داده ها با یک سری لوازم ارازن قیمت و ساده می توانند بدون اتصال به اینترنت هر چیزی که که در این بزرگراه داده رد و بدل میشود (هر چیزی که شما در زمانی که آنها بزرگ راه داده را رصد میکنند در حال دیدن یا دانلود آن هستید) را دریافت کنند حتی صفحات ایمیل شما را می توانند ببینید فقط کافی است فرضا بر روی آیپی یاهو متمرکز شوند و ...
خوب زیاد هم نترسید البته این امکان وجود ندارد که برو روی فردی زوم کنند (کاربران عادی) اما اطلاعات شما مثل بسته هایی از شکلات تصادفی به دست افرادی که از این سرویس استفاده میکنند میرسد به همین سادگی ...
پس برای قرار دادن مطالب و فایل های شخصی حتی در اکانت ها و ایمیل های خود دقت کنید.راه مقابله با دسترسی این افراد و حتی افراد دیگر به اطلاعات شخصی شما این است که وقتی به وب سایت سرویس دهند ایمیل خود مراجعه میکنید از سرویس https آن و نه http آن استفاده کنید این سرویس به نام ssl مشهور است و داده های شما تنها با زدن یک s اضافه در آدرس بار به هنگام ورود به سایت به صورت بسته های کد های غیر قابل باز شدن در می آید (اگر سرویس دهند میل یا وب سایت شما این امکان را داشته باشد) و امکان دسترسی افراد به داده ها و تصاویر شما از دست میرود.علت این که حال و اوضاع گوگل این روز ها خوب نیست هم همین است Wink چون یکی از قوی ترین سرویس های ssl را دارا می باشد.

پی نوشت : همینجا این مطلب رو دفعی نوشتم اگر ایراد و اشکال علمی هم درش بود عذر خواهی میکنم سعی کردم ساده و همه فهم توضیح بدم.

اين مطلب آخرين بار توسط https در 2010-03-18, 04:16 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://heerad.com
مُشاطرة هذه المقالة على: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

چرا اطلاعات کاربران در اينترنت خصوصي نيست :: تعاليق

خیلی ممنون ... اطلاعات مفیدی بود ، اما نیاز به یک حافظه مجازی که فایل ها رو توش قرار بدیم به شدت احساس میشه ... من خودم دوست دارم خیلی از فایل ها به خصوص عکسها رو به جای اینکه روی سی دی آرشیو کنم ، روی شبکه اینترنت داشته باشم ... در مورد این نظرتون چیه؟
در مورد سرویس های live.com و امکاناتی که برای مخفی نگه داشتن فایل ها و اطلاعات داره چی؟
این حرف های اخیر دکتر حسن عباسی رو در مورد سریال 24 آدم میخونه این شکلی میشه Shocked
Betty نوشته است:
خیلی ممنون ... اطلاعات مفیدی بود ، اما نیاز به یک حافظه مجازی که فایل ها رو توش قرار بدیم به شدت احساس میشه ... من خودم دوست دارم خیلی از فایل ها به خصوص عکسها رو به جای اینکه روی سی دی آرشیو کنم ، روی شبکه اینترنت داشته باشم ... در مورد این نظرتون چیه؟
در مورد سرویس های live.com و امکاناتی که برای مخفی نگه داشتن فایل ها و اطلاعات داره چی؟

والا در این مورد اطلاعات کاملی ندارم اما نکته اینه که اگر هیچ احدی هم دسترسی نداشته باشه دولت آمریکا هر وقت دلش خواست می تونه به اطلاعات دسترسی داشته باشه.اصلا راه دور چرا مایکروسافت تو همین ویندوز یک راه برای دسترسی بی اطلاع کاربران برای دولت آمریکا گذشته هر وقت هر جا هر زمان فقط کافیه دلیلی برای نفوز یا برسی شما داشته باشند ... یکی از نکات اساسی لینکوس اینه که درش از همچین دسترسی های خبری نیست

hamideh نوشته است:
این حرف های اخیر دکتر حسن عباسی رو در مورد سریال 24 آدم میخونه این شکلی میشه Shocked

این دکترم هم فقط داد بیداد میکنه Laughing من این بحث ها رو ندیدم اما کلا ایشون بیش از حد با بدبینی به همه چیز نگاه میکنند حتی اگر این مسائل درست باشه تو بوق و کرنا کردنشون فقط یه قدرت الکی و توهمی از دشمن میسازه چیزی که در واقع نیست از تئوری تا عمل رهی بسیار است ...
آدم دچار تناقض میشه ! یعنی اگه راست باشه که محال نیست ، آدم همش به خودش میگه پس این آمریکایی ها چقد خلن که تا حالا ما رو پودر نکردن !:دی یه حلقه مفقوده هست یا ما واقعا بمب اتم داریم :دی یا اینا راست نیست یا ...
hamideh نوشته است:
آدم دچار تناقض میشه ! یعنی اگه راست باشه که محال نیست ، آدم همش به خودش میگه پس این آمریکایی ها چقد خلن که تا حالا ما رو پودر نکردن !:دی یه حلقه مفقوده هست یا ما واقعا بمب اتم داریم :دی یا اینا راست نیست یا ...

اول این که اونا به قضا و قدر اعتقادی ندارن اگر مسائل این مملکت رو قضا قدر میگرده Wink ثانیا اونا از خودشون چیزی نشون میدن که اگر نگیم دروغه همه واقعیت نیست جریان از حرف عمل رهی بسیار است ... هر چند تو دنیا هیچ چیزی هم غیر ممکن نیست ...
https نوشته است:
hamideh نوشته است:

اول این که اونا به قضا و قدر اعتقادی ندارن اگر مسائل این مملکت رو قضا قدر میگرده Wink ثانیا اونا از خودشون چیزی نشون میدن که اگر نگیم دروغه همه واقعیت نیست جریان از حرف عمل رهی بسیار است ... هر چند تو دنیا هیچ چیزی هم غیر ممکن نیست ...

بله حق با شماست .
بسیار سپاسگزار ، مطالب مفید و جالبی بود
والا تو این دور رو زمونه اطلاعات شخصی آدم هیچ جا خصوصی نمی مونه
hamideh نوشته است:

تحلیلای ایشون کشته من
اون از تحلیل سریال لاست این هم از سریال 24

فیلم wag the dog
تقریبا تو مایه های همین تحلیل 24

البته نمیشه منکر نفوذ و تاثیر سینما هم شد
Najmeh Renik نوشته است:
hamideh نوشته است:

تحلیلای ایشون کشته من

فیلم wag the dog

ملت میشینن فیلم بی سانسوری می ببییند که از نظر همین آقایان برای عوام الناس بده بعد هم یه تحلیلی می کنند فی سبیل الله قربت الی الله ... کی به کیه شتر در خواب بیند پنبه دانه موش هم که تو سوراخ نمی رفت احوال خونه کدخدا رو می پرسید ... Laughing
https نوشته است:
Najmeh Renik نوشته است:
hamideh نوشته است:

تحلیلای ایشون کشته من

فیلم wag the dog

ملت میشینن فیلم بی سانسوری می ببییند که از نظر همین آقایان برای عوام الناس بده بعد هم یه تحلیلی می کنند فی سبیل الله قربت الی الله ... کی به کیه شتر در خواب بیند پنبه دانه موش هم که تو سوراخ نمی رفت احوال خونه کدخدا رو می پرسید ... Laughing

کاملا موافقم
این چیزی الان به عنوان سریال 24 دوبله کردن که اصلا سر و ته نداره
تازه برخی از دیالوگ ها رو هم عوض کردن
یه چیز جالب دیگه اینکه سریال گمشدگان (لاست) رو خریداری کردن و می خواستن از شبکه سه پخش کنن که تازه متوجه شدن از اساس مشکل داره و کلا با اصول اعتقادی ما سازگاری نداره
اینجوری پول هدر میدن

چرا اطلاعات کاربران در اينترنت خصوصي نيست

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 

صفحه 1 از 1